İçeriğe geç

''Leyla'' mı ki ''leyla'' ?

Aynı parkta aynı bankta bu yedinci hafta. Elimde yarım saattir tuttuğum ancak bir kelimesini dahi okumadığım gazete. Bihaber olduğum haberlerle dolu sayfayı hafif indirip “leyla” ya bakıyorum. Adını bilmiyorum. Ama ben Mecnunsam o da “leylam” olmalıydı. Aklımdaki düşüncelerden bir bir sıyrılıp gözlerindeki o derin maviye dalıyorum…

Bir kaç saniye sürmüyor boğazımda bir düğüm, boğuluyorum o derinlikte. Bir an önce çıkmak için var gücümle yüzeye ulaşmaya çabalıyorum. Bu sefer de kanım dumanlanıyor , vurgun yiyorum tam düze çıkmışken. Ayağa kalkmışım o panikle. Çevremdeki insanların beni izledikleri duygusuna kapılıyorum. Kıyafetlerim de burası için pek uygun sayılmaz. Smokinini giymeyi unutmuş bir penguen kadar dikkat çekiciyim. Ve o bakınca siperdeki bir zürafa kadar savunmasız. Her an çaresiz bir deve kuşu misali kafamı toprağa gömebilirim. Bu performansımla oscar alıp ünlüler kaldırımına iki kuş ayağımı basabilirim.

Teşekkürleri kabul ettikten sonra altın heykelciği yanıma online casino bırakıp sessizce oturuyorum yerime. Kontrol ediyorum , o da gözlerini kitabına çevirmiş yeniden. Ne okuyor bilmiyorum ama ara sıra kaşları kalkıyor, dudağını büküyor , gözlerini kısıyor . Şaşırıyor , ciddileşiyor , eğleniyor , gülümsüyor … ve bunların herbirini yaparken daha da güzelleşiyor.

Kitabın sayfasını değiştirirken bakışları yakalıyor güzelliğinin hırsızı gözlerimi. Kalbinde müebbet hapis cezası beklentisiyle zorluk çıkarmıyorum teslim oluyorum iş birliğiyle. Gözlerini kaçırınca o salıveriyorlar beni de, sanırım iyi halden

Bir an dünyada olup bitenlere meraklı bir insan oluveriyorum. İştahla açıyorum gazeteyi. Bakıyorum içinde “leyla”!

Hem de kanlı canlı , hareket ediyor , kitap okuyor. Gazeteyi indiriyorum çoktan gitmiş. Gülüyorum kahkahayla kim duyar umursamadan. Sanırım bu parka kadar zahmet etmeye gerek kalmadı. Sevdiceğim bilinçaltımdan kendine 3 oda 1 salon yer tutmuş.

“…sonra bu Mecnun olur Meczup , kapını çalar bir gün Mahçup ve Mağlup.

der ki Meylim Maşukluğunadır aşkının Mestinden.

Mahfım yakındır, bilirim Mesulü ben.

Meskenim bellidir Mezarıma dek Mabedi sen”